CRA06E0833K57FTA
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: CRA06E0833K57FTA
  • Package: 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Parameters
Series CRA06
RoHS RoHS
Tolerance ±1%
Part Status Obsolete
Applications -
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 8
Package / Case 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Power Per Element 62.5mW
Resistance (Ohms) 3.57k
Number of Resistors 4
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
RES ARRAY 4 RES 3.57K OHM 1206