CRA06S04321K5FTA
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: CRA06S04321K5FTA
  • Package: 0606, Convex
RoHS RoHS
Tolerance ±1%
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 4
Package / Case 0606, Convex
Size / Dimension 0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
Power Per Element 62.5mW
Resistance (Ohms) 21.5k
Number of Resistors 2
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
RES ARRAY 2 RES 21.5K OHM 0606