ERC50475K00FEEB500
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: ERC50475K00FEEB500
Features Moisture Resistant
Tolerance ±1%
Resistance 475 kOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
RES 475K OHM 1% 1/10W AXIAL