ERC55442K00BEEA500
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: ERC55442K00BEEA500
Features Moisture Resistant
Tolerance ±0.1%
Resistance 442 kOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
RES 442K OHM 0.1% 1/8W AXIAL