ERC5548K700BEEA600
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: ERC5548K700BEEA600
Features Moisture Resistant
Tolerance ±0.1%
Resistance 48.7 kOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
RES 48.7K OHM 0.1% 1/4W AXIAL