IMC1812EB680J
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: IMC1812EB680J
Features -
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 68 µH
Material - Core Iron Powder
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 6Ohm Max
Current Rating (Amps) 130 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant 9MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
FIXED IND 68UH 130MA 6 OHM SMD