ISC1812BN151K
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: ISC1812BN151K
  • Package: 1812 (4532 Metric)
Parameters
Series ISC-1812
RoHS RoHS
Type Wirewound
Ratings -
Features -
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 150 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 4.16Ohm Max
Current Rating (Amps) 130 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant 5MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
FIXED IND 150UH 130MA 4.16OHM SM