ISC1812EB181K
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: ISC1812EB181K
Features -
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 180 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 5.72Ohm Max
Current Rating (Amps) 111 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant 4.5MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
FIXED IND 180UH 111MA 5.72OHM SM