ISC1812RV331J
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: ISC1812RV331J
Features -
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 330 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 7.54Ohm Max
Current Rating (Amps) 96 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant 3.7MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
FIXED IND 330UH 96MA 7.54OHM SMD