IWTX5050DEEB100KF1
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: IWTX5050DEEB100KF1
  • Package: Tray
RoHS RoHS
Type 1 Coil, 1 Layer
Function Transmitter
Q @ Freq 200 @ 100kHz
Tolerance ±10%
Inductance 10µH
Part Status Active
Size / Dimension 1.97" Dia x 0.18" H (50.0mm x 4.5mm)
DC Resistance (DCR) 29.7mOhm Max
Current Rating (Amps) 9A
Operating Temperature -40°C ~ 85°C