RN65C1504BBSL
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: RN65C1504BBSL
  • Package: Axial
Parameters
Series Military, MIL-R-10509/2, RN65
RoHS RoHS
Features Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Tolerance ±0.1%
Resistance 1.5 MOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
RES 1.5M OHM 1/2W .1% AXIAL