RN65D3570FBSL
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: RN65D3570FBSL
Tolerance ±1%
Resistance 357 Ohms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
RES 357 OHM 1/2W 1% AXIAL