WVL9FJ331K
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: WVL9FJ331K
  • Package: Radial, Vertical Cylinder
Parameters
Size / Dimension 0.300" Dia (7.62mm)
Series WVL
RoHS RoHS
Height 0.430" (10.92mm)
Q @ Freq 80 @ 790kHz
Tolerance ±10%
Inductance 330 µH
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
ADJUSTABLE INDUCTOR 330UH TH