| Parameters | |
|---|---|
| Series | MTLP |
| RoHS | RoHS |
| Tolerance | - |
| Part Status | Active |
| Applications | - |
| Circuit Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Pins | 12 |
| Package / Case | 12-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.030" W (6.48mm x 0.76mm) |
| Power Per Element | - |
| Resistance (Ohms) | 50 |
| Number of Resistors | - |
| Resistor-Ratio-Drift | - |
| Height - Seated (Max) | 0.011" (0.28mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Resistor Matching Ratio | - |
| Supplier Device Package | 12-SMD |
| Temperature Coefficient | - |