RFCS04021800BJTT1
  • Manufacturer: Vishay Electro-Films
  • CONEVO NO: RFCS04021800BJTT1
RoHS RoHS
Height 0.016" (0.41mm)
Features -
Tolerance ±5%
Capacitance 18 pF
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Voltage - Breakdown 16 V
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
ESL (Equivalent Series Inductance) -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP SILICON 18PF 5% 16V 0402