T58M0476M6R3C0500
  • Manufacturer: Vishay Polytech
  • CONEVO NO: T58M0476M6R3C0500
  • Package: 0603 (1608 Metric)
Parameters
Series vPolyTan™ T58
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 47 µF
Part Status Active
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code M0
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm @ 100kHz