T58W9476M6R3C0200
  • Manufacturer: Vishay Polytech
  • CONEVO NO: T58W9476M6R3C0200
  • Package: 0805 (2012 Metric)
Parameters
Series vPolyTan™ T58
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 47 µF
Part Status Active
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code W9
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 0805