RSSD10X50AR200MS00
  • Manufacturer: Vishay Sfernice
  • CONEVO NO: RSSD10X50AR200MS00
RoHS RoHS
Length 1.969" (50.00mm)
Diameter 0.453" OD, 0.197" ID (11.50mm x 5.00mm)
Tolerance ±20%
Resistance 200 mOhms
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 25 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Adjustment Type Slide
ADJ PWR RES 200M OHM 25W CHAS MT