RSSD13X70A33R0JB19
  • Manufacturer: Vishay Sfernice
  • CONEVO NO: RSSD13X70A33R0JB19
RoHS RoHS
Length 2.756" (70.00mm)
Diameter 0.571" OD, 0.264" ID (14.50mm x 6.70mm)
Tolerance ±5%
Resistance 33 Ohms
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 42 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Adjustment Type Slide
ADJ PWR RES 33 OHM 42W CHAS MT