RSSD16X94AR470MB00
  • Manufacturer: Vishay Sfernice
  • CONEVO NO: RSSD16X94AR470MB00
RoHS RoHS
Length 3.701" (94.00mm)
Diameter 0.709" OD, 0.362" ID (18.00mm x 9.20mm)
Tolerance ±20%
Resistance 470 mOhms
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 70 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Adjustment Type Slide
ADJ PWR RES 470M OHM 70W CHAS MT