RSSD20117A22R0JB00
  • Manufacturer: Vishay Sfernice
  • CONEVO NO: RSSD20117A22R0JB00
RoHS RoHS
Length 4.606" (117.00mm)
Diameter 0.866" OD, 0.496" ID (22.00mm x 12.60mm)
Tolerance ±5%
Resistance 22 Ohms
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 100 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Adjustment Type Slide
ADJ PWR RES 22 OHM 100W CHAS MT