RSSD25138A20R0JB00
  • Manufacturer: Vishay Sfernice
  • CONEVO NO: RSSD25138A20R0JB00
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 140 W
RoHS RoHS
Length 5.433" (138.00mm)
Diameter 1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
Tolerance ±5%
Resistance 20 Ohms
Part Status Active
Termination Solder Lug
ADJ PWR RES 20 OHM 140W CHAS MT