RSSD25168AR120MB00
  • Manufacturer: Vishay Sfernice
  • CONEVO NO: RSSD25168AR120MB00
RoHS RoHS
Length 6.614" (168.00mm)
Diameter 1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
Tolerance ±20%
Resistance 120 mOhms
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 200 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Adjustment Type Slide
ADJ PWR RES 120M OHM 200W CHAS