RSSD30250A3000JB00
  • Manufacturer: Vishay Sfernice
  • CONEVO NO: RSSD30250A3000JB00
RoHS RoHS
Length 9.843" (250.00mm)
Diameter 1.256" OD, 0.839" ID (32.00mm x 21.30mm)
Tolerance ±5%
Resistance 300 Ohms
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 280 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Adjustment Type Slide
ADJ PWR RES 300 OHM 280W CHAS MT