RSSD40370C22R0JB00
  • Manufacturer: Vishay Sfernice
  • CONEVO NO: RSSD40370C22R0JB00
RoHS RoHS
Length 14.567" (370.00mm)
Diameter 1.693" OD, 0.878" ID (43.00mm x 22.30mm)
Tolerance ±5%
Resistance 22 Ohms
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 450 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Adjustment Type Slide
ADJ PWR RES 22 OHM 450W CHAS MT