RSSD50373A22R0JB01
  • Manufacturer: Vishay Sfernice
  • CONEVO NO: RSSD50373A22R0JB01
  • Package: Radial, 3 Lead, Tubular
Parameters
Series RSSD
RoHS RoHS
Length 14.685" (373.00mm)
Diameter 2.087" OD, 1.067" ID (53.00mm x 27.10mm)
Tolerance ±5%
Resistance 22 Ohms
Part Status Active
Termination Solder Lug
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 600 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Adjustment Type Slide
ADJ PWR RES 22 OHM 600W CHAS MT