RSSD50373C3R30KB01
  • Manufacturer: Vishay Sfernice
  • CONEVO NO: RSSD50373C3R30KB01
RoHS RoHS
Length 14.685" (373.00mm)
Diameter 2.087" OD, 1.067" ID (53.00mm x 27.10mm)
Tolerance ±10%
Resistance 3.3 Ohms
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 600 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Adjustment Type Slide
ADJ PWR RES 3.3 OHM 600W CHAS MT