135D337X9050K2
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: 135D337X9050K2
  • Package: Axial
Parameters
Series 135D
RoHS RoHS
Type Hermetically Sealed
Ratings -
Features Wet Tantalum
Tolerance ±10%
Capacitance 330 µF
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.390" Dia x 1.062" L (9.91mm x 26.97mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Manufacturer Size Code K
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
CAP TANT 330UF 10% 50V AXIAL