135D826X9015C2
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: 135D826X9015C2
  • Package: Axial
Parameters
Series 135D
RoHS RoHS
Type Hermetically Sealed
Ratings -
Features Wet Tantalum
Tolerance ±10%
Capacitance 82 µF
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Voltage - Rated 15 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.9Ohm
CAP TANT 82UF 10% 15V AXIAL