293D226X9020B2TE3
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: 293D226X9020B2TE3
  • Package: 1411 (3528 Metric)
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 22 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.11mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.1Ohm
CAP TANT 22UF 10% 20V 1411