593D107X0020E2TE3
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: 593D107X0020E2TE3
  • Package: 2917 (7343 Metric)
Parameters
Series TANTAMOUNT®, 593D
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 100 µF
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.170" (4.32mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm
CAP TANT 100UF 20% 20V 2917