594D686X0010C2T
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: 594D686X0010C2T
  • Package: 2812 (7132 Metric)
Parameters
Series TANTAMOUNT®, 594D
RoHS RoHS
Type Conformal Coated
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 68 µF
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2812 (7132 Metric)
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
CAP TANT 68UF 20% 10V 2812