CWR26HB106KBFB
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: CWR26HB106KBFB
  • Package: 2214 (5634 Metric)
Parameters
Ratings -
Features High Reliability
Tolerance ±10%
Capacitance 10 µF
Part Status Active
Failure Rate B (0.1%)
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2214 (5634 Metric)
Voltage - Rated 15 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
ESR (Equivalent Series Resistance) 667mOhm
Series Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
RoHS RoHS
Type Conformal Coated
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214