CWR26HH336JCFC\TR
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: CWR26HH336JCFC\TR
Features High Reliability
Tolerance ±5%
Capacitance 33 µF
Part Status Active
Failure Rate C (0.01%)
Package / Case 2214 (5634 Metric)
Voltage - Rated 15 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214