CWR26MH106JCHC\TR
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: CWR26MH106JCHC\TR
  • Package: 2915 (7338 Metric)
Features High Reliability
Tolerance ±5%
Capacitance 10 µF
Part Status Active
Failure Rate C (0.01%)
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2915 (7338 Metric)
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915