T54E4197M050VSB025
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: T54E4197M050VSB025
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series vPolyTan™ T54
Features High Reliability
Tolerance ±20%
Capacitance 190 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.315" L x 0.350" W (8.00mm x 8.90mm)
Height - Seated (Max) 0.365" (9.28mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E4
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 190UF 50V SMD