T54E6287M035VSB010
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: T54E6287M035VSB010
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series vPolyTan™ T54
Features High Reliability
Tolerance ±20%
Capacitance 280 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.315" L x 0.350" W (8.00mm x 8.90mm)
Height - Seated (Max) 0.539" (13.68mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E6
ESR (Equivalent Series Resistance) 10mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 280UF 35V SMD