T55B336M010C0200
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: T55B336M010C0200
  • Package: 1411 (3528 Metric)
Parameters
Series vPolyTan™ T55
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 33 µF
Part Status Active
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 33UF 10V 1411