T59EE226M063C0075
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: T59EE226M063C0075
  • Package: 2917 (7343 Metric)
Parameters
Series vPolyTan™ T59
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Part Status Obsolete
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated 63 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code EE
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 22UF 63V 2917