T95R107M010CSSL
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: T95R107M010CSSL
  • Package: 2824 (7260 Metric)
Parameters
Series TANTAMOUNT®, T95
RoHS RoHS
Type Conformal Coated
Ratings COTS
Features High Reliability
Tolerance ±20%
Capacitance 100 µF
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2824 (7260 Metric)
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm
CAP TANT 100UF 20% 10V 2824