TH3D157M010F0600
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: TH3D157M010F0600
  • Package: 2917 (7343 Metric)
Parameters
Series TANTAMOUNT®, TH3
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings AEC-Q200
Features Automotive
Tolerance ±20%
Capacitance 150 µF
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
CAP TANT 150UF 20% 10V 2917