TL8A0107M6R3C
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: TL8A0107M6R3C
  • Package: 1206 (3216 Metric)
Parameters
Series MICROTAN®, TL8
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 100 µF
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A0
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.1Ohm
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 1206