TR3B156K025C0600
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: TR3B156K025C0600
  • Package: 1411 (3528 Metric)
Parameters
Series TANTAMOUNT®, TR3
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 15 µF
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.11mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
CAP TANT 15UF 10% 25V 1411