TR3C106K035C0450
  • Manufacturer: Vishay Sprague
  • CONEVO NO: TR3C106K035C0450
  • Package: 2312 (6032 Metric)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 450mOhm
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 10 µF
Part Status Active
CAP TANT 10UF 10% 35V 2312