GA1206A151FBCBR31G
  • Manufacturer: Vishay Vitramon
  • CONEVO NO: GA1206A151FBCBR31G
  • Package: 1206 (3216 Metric)
Parameters
Series GA
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 150 pF
Part Status Active
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 1206