GA1206A2R2DXCBC31G
  • Manufacturer: Vishay Vitramon
  • CONEVO NO: GA1206A2R2DXCBC31G
Features -
Tolerance ±0.5pF
Lead Style -
Capacitance 2.2 pF
Part Status Obsolete
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP CER 2.2PF 200V C0G/NP0 1206