VJ0505D180JXPQJHT
  • Manufacturer: Vishay Vitramon
  • CONEVO NO: VJ0505D180JXPQJHT
  • Package: 0505 (1313 Metric)
Parameters
Series VJ HIFREQ HT
RoHS RoHS
Ratings -
Features High Temperature
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 18 pF
Part Status Active
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP CER 18 PF 250V C0G 0505