VJ0603A271GLBAJ32
  • Manufacturer: Vishay Vitramon
  • CONEVO NO: VJ0603A271GLBAJ32
  • Package: 0603 (1608 Metric)
Parameters
Series VJ
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features High Temperature
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 270 pF
Part Status Active
Applications Automotive
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP CER 270 PF 100V NP0(C0G) 060