VJ1210A103GLAAJ32
  • Manufacturer: Vishay Vitramon
  • CONEVO NO: VJ1210A103GLAAJ32
  • Package: 1210 (3225 Metric)
Parameters
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient C0G, NP0
Series VJ
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features High Temperature
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Part Status Active
Applications Automotive
Failure Rate -
CAP CER 10000 PF 50V NP0(C0G) 12