1052QCX5
  • Manufacturer: Visual Communications Company - VCC
  • CONEVO NO: 1052QCX5
  • Package: Bag
Parameters
Series 1052QA
RoHS RoHS
Type Neon
Current -
Ratings AC
Voltage 105V ~ 125V
Features -
Lens Size -
Lamp Color Green
Lens Color Green
Lens Style Round with Flat Top
Part Status Obsolete
Viewing Angle -
Lens Transparency -
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Wavelength - Peak -
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating -
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)